fbpx

Новий порядок нарахування та виплати пільг на оплату комунальних послуг

01 жовтня 2019 року набрала чинності постанова КМУ від 17.04.2019 № 373 в частині затвердження Порядку надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі.

Система призначення, обліку та виплати пільгової знижки на сплату комунальних послуг в грошовій формі буде аналогічною субсидіям, з якої вже знайомі багато сімей в Україні.

Так, структурні підрозділи соціального захисту населення в залежності від тарифу на комунальні послуги та з урахуванням встановлених державних соціальних нормативів у сфері житлово-комунального обслуговування, розраховують суму пільги.

Також, при нарахуванні пільги структурними підрозділами враховується інформація від постачальників послуг про наявність заборгованості.

Постачальник природного газу не приймає участі у визначенні пільги або обсягів газу, на які поширювалася пільга, як це передбачено наразі.

Постановою передбачено дві форми виплати пільг: 

  • у грошовій безготівковій формі шляхом перерахування коштів на рахунок Мінсоцполітики в АТ “Ощадбанк”, які в подальшому перераховуються на рахунок надавача послуг, та 
  • у готівковій формі, яка здійснюється через АТ “Ощадбанк” шляхом перерахування коштів на поточні рахунки пільговиків, відкриті в АТ “Ощадбанк”.

Пільговики, яким надається пільга у грошовій формі, зобов’язані сплачувати щомісяця вартість фактично спожитої послуги з урахуванням суми пільги, перерахованої управителям, об’єднанням, виконавцям комунальних послуг або виплаченої таким пільговикам готівкою.

Пільговик зобов’язаний повідомляти структурному підрозділу з питань соціального захисту населення про зміну всіх обставин, які впливають на надання пільг.

Авторизація
*
*
Генерація паролю

Повідомлення

Інформація для юридичних осіб!

З радістю повідомляємо про запуск Особистого кабінет для Юридичних осіб!

Особистий кабінет для юридичних осіб

    Додатково нагадуємо, для побутових споживачів про можливість сплати - online за послуги!

Оплата послуг