Новий продукт на ринку природного газу України «Газовий запас».

20 серпня нам стало відомо про запуск НАК «Нафтогаз України» на ринку природного газу України нового продукту «Газовий запас».

Даний продукт передбачає можливість побутовим споживачам (населенню) за умови 100% передплати вартості газу, використовувати куплений газ за фіксованою літньою ціною, яка, як заявляє НАК «Нафтогаз України» буде на 25-30% нижчою за зимню.

Побутовий споживач зможе закупити на цих умовах до 25 тис. куб. м. газу, що є достатнім для забезпечення потреб індивідуального домогосподарства на протязі зимового періоду з 01 жовтня по 31 березня.

Відпускна ціна НАК «Нафтогаз України» для постачальників газу у рамках цього проекту складає 4874,42 грн. за тис. куб. м. (без ПДВ та послуг транспортування та розподілу газу), кінцева вартість газу з ПДВ складає 5849,30грн. за тис. куб. м., а з торговою надбавкою постачальника – 5995,54 грн. за  тис. куб. м.(2,5%).

При цьому, споживач не повинен забувати про необхідність щомісячної оплати послуг розподілу та транспортування газу, які за звичайної оплати входять у загальний тариф на газ.

Так, орієнтована кінцева ціна за 1 куб. метр для побутового споживача, виходячи з затверджених  НКРЕКП та діючих у даному періоді тарифів на транспортування та розподіл* складатиме  6,63 грн.:

* Вартість  послуг  транспортування та розподілу , може бути змінено за рішенням НКРЕКП України.

Також, споживачам необхідно враховувати, що після підписання відповідної угоди на закупівлю газу, вони самостійно несуть ризик коливання цін на ринку газу та не можуть мати будь-яких претензій у випадку зміни ціни на газ протягом вказаного періоду.

Участь споживачів у даному проекті здійснюється шляхом підписання додаткової угоди до Типового договору постачання природного газу та надання заяви із зазначенням обсягів, які заплановано зарезервувати, а також періоди його споживання, регіональному постачальнику, у якого укладено договір на закупівлю газу з НАК «Нафтогаз України».

Споживачі повинні визначити необхідні обсяги газу та звернутись до відповідного постачальника до 25 вересня.

На сьогодні, наше підприємство веде переговори з НАК «Нафтогаз України» з питань організації порядку взаємодії усіх учасників ринку для забезпечення споживачам Одеського регіону можливості користування даним продуктом.

Даний продукт тільки впроваджується та є абсолютно новим на ринку газу України. Тому виникає багато питань щодо його реалізації, що не сприяє початку прийняття заявок споживачів вже сьогодні, так як до початку опалювального сезону залишилось обмаль часу.

Також, розглядаються питання збільшення фінансового навантаження та трудових ресурсів постачальника, які необхідні для реалізації «Газового запасу» у нашому регіоні: адміністрування газу, рекламна компанія, додаткові витрати на послуги транспортування(потужність), вдосконалення білінгової системи, обліку та контролю споживання кожного абонента.

Onine-чат для побутових споживачів

Години роботи: Пн - Пт 8.30 - 17.30